FM Partner - obchodník Silver Gold Investments

Stříbrná mince 10 oz Tudorovská zvířata Jednorožec r. 2024

12 657 Kč10 461 Kč bez DPH
501,48 EUR414,45 EUR bez DPH

Země: Spojené království
hmotnost : 311 035g
Seriál: Tudorovská zvířata
Mincovna: Královská mincovna
Ryzost: 999/1000
Průměr, mm: 89,15
Nominální hodnota: 10
Měna: britské libry

Počet
skladem k okamžitému odběru
  • Cena odkupu: 6 751 Kč

Popis

 

Stříbrná mince 10 oz Tudor Beasts Jednorožec | 2024

Stránka s motivem

Jak mocný pohled: „The Seymour Unicorn“ se na vás dívá na straně motivu a v předních kopytech drží velkolepě modelovaný erb, který je jakoby pro jistotu připevněn na řetízku kolem krku a ukotven k zemi. Sérií „The Royal Tudor Beasts“ by renomovaná mincovna The Royal Mint ráda připomněla deset heraldických zvířat, která střeží příkopový most v paláci Hampton Court. Byly vytvořeny podle pokynů Jindřicha VIII. a mají svědčit o jeho královském původu a symbolizovat tak legitimitu královské vlády. Tento divoký jednorožec byl považován za nejsilnějšího ze všech zvířat a také symbolizoval plodnost a čistotu. Téma plodnosti mělo pro Jindřicha VIII. velký význam, a tak se může stát, že král posílil svou touhu po synovi darem tohoto jednorožce Jane Seymourové.

V písmu kolem jednorožce můžete číst - velkými písmeny: "SEYMOUR UNICORN", "10 oz", "FINE SILVER", stupeň ryzosti "999,9" a rok ražby "2024".

Hodnotová stránka

Hodnotová strana zobrazuje portrét britského krále Karla III. Navrhl jej designér Martin Jennings, jehož iniciály „MJ“ lze vidět na krku sedícího, když se podíváte pozorně. Mimochodem, tato ilustrace byla osobně autorizována králem. Na rozdíl od své matky královny Alžběty II se dívá doleva. Kolem portrétu můžete číst slova „CHARLES III.“, „DGREX. F. D“ a nominální hodnota vroubkované mince „10 POUNDS“. Zkrácená písmena znamenají „Dei Gratia Rex, Fidei Defensor“. Překlad znamená: „Král z Boží milosti, ochránce víry“.

E-mail

viktor.drlik@fmpartner.cz

Telefon

+420608971372